head-img
Avci Havuz

Hakkımızda

Yaşam standartlarınızın sizin için ne derece önemli olduğunu biliyoruz. Kişisel konforunuza ve müşteri kitlenizin beklentilerine hitap eden ve doğal yaşam tipolojisine uygun, yerine özgü çözümlerimiz her zaman yaratıcı ve inovatif tasarımlarıyla havuz sektöründe hizmet veren TERRA POOL HAVUZ VE ARITIM Mimar Bekir Emre Ateş ve Peyzaj Mimarı Orhan Avcı ortaklığıyla kurulmuştur. Firmamız, "Yüzme Havuzu, Aqua Parklar, Süs Havuzları, Jakuzi - Spa, Sauna, Buhar Odaları, Türk Hamamı, Havuz Ekipmanları ve Kimyasalları, Atık Su Arıtımı, Peyzaj Unsurları ve Projelendirmesi, Akademik Gelişmelerin Işığında Yenilikçi Sürdürülebilir Çözümler İçeren Mimari Tasarım Kriterleri" alanlarında kaliteden ödün vermeyen çizgisiyle hizmetinizdedir. Alanında uzman mimarlarımız ve teknik ekibimiz ile TERRA POOL ailesi olarak bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz proje ve hizmet alanlarında müşteri memnuniyetini esas alarak çözüm odaklı disiplinini sürdürmekteyiz.

image

Havuzlar

Yüzme sporu, jeologlara ve tarihçilere göre "İnsanların doğuşu’’ ile başlar. Eski çağlarda insanlar kendilerini vahşi hayvanlardan, su kazalarından koruma ve gıda temini için yüzmeden faydalanmış olduklarını arkeolojik kazı ve bulgulardan anlaşılırken, yüzme sporu insanların karşısına spor olarak değil, bir ihtiyaç olarak çıktığını kanıtlamıştır. Yapılan arkeolojik araştırmalar, MÖ 9000 yıllarında arkeolojik kazılarda Libya çölünde Son vadisindeki mağara duvarlarındaki resimler incelediğinde çok sayıda yüzme resimleri, yazılar ve hikayelere rastlanmaktadır. Bizler de mimar kimliğimizin bir öğretisi olarak, gerçek imkan ve ihtiyaçlar çerçevesinde güvenli su mekanları tasarlarken disiplin odaklı çalışmalarımızdan en üst verimi elde edebilmeniz için hizmetinizdeyiz.

Aquaparklar

Pers, Atina ve Sparta uygarlıklarından kalma kabartma resimlerden küçük yaştaki çocuklara yüzme öğretilme yoluna gidildiği de gözlenmektedir.

image
image

Spa & Sağlık

Sauna, Buhar Odası, Türk Hamamı, Hidroterapi Küvetleri, Kar Odası, Şok Havuzu

SPA kelimesi esasen Latincede “Selus Per Aqua” yani “Sudan Gelen Sağlık” veya “Su ile Gelen Sağlık” anlamlarına gelir. SPA temel olarak su ile yapılan terapi ve bakımları kapsar. Bu hizmetlerin sunulduğu yerler ise SPA veya Spa Merkezi olarak tanımlanır.

Peyzaj & Mimarlık

Mimarlık, binaları ve diğer fiziki yapıları tasarlama ve kurma sanatı ve bilimidir. İnsanların yaşamasını kolaylaştırmak ve barınma, dinlenme, çalışma, eğlenme gibi eylemlerini sürdürebilmelerini sağlamak üzere gerekli mekânları, işlevsel gereksinmeleri ekonomik ve teknik olanaklarla bağdaştırarak estetik yaratıcılıkla inşa etme sanatı; başka bir tanımlamayla, yapıları ve fiziksel çevreyi uygun ölçülerde tasarlama ve inşa etme sanat ve bilimidir. İnsan barınmak için yaşamak ve doğa şartlarından korunmak için bir mekan ihtiyacı duyar ve bu mekanı kendine özgü kültürel, fonksiyonel, teknik ve farklı zevklerde yaratır.

image
image

Havuz Kimyasalları

Yüzme popüler bir sağlık aktivitesidir. Bir havuzda yüzmek, enfeksiyon gibi belirli risklere açık olduğundan, havuzlarda her zaman garantili bir su kalitesi ve hijyeni sağlamak gerekmektedir. Tüm yüzme havuzları sürekli izlenmeli ve kontrol edilmelidir.

Daha fazla detay

Atık Su Arıtım Sistemleri

image